Okolica kusi wszystkich wieloma atrakcjami. W wolnym czasie mamy bardzo dużo miejsc do zwiedzania. Ruiny kościoła w Trzęsaczu, przejażdżka starą kolejką wąskotorową, wspinaczka na latarnię morską - to tylko niektóre z nich.

Dla wielbicieli aktywnego wypoczynku polecamy kompleks sportowy z boiskami i kortami tenisowymi.

Drodzy Państwo, dlaczego warto budować formę w naszym ośrodku?

1.                            Ponieważ OKW „MEWA” położony jest w gminie Rewal, gdzie oprócz morskiego klimatu, do dyspozycji na przestrzeni 10 kilometrów znajdują się:

·         trzy nowo oddane kompleksy sportowe, w których umiejscowione są oświetlone pełno wymiarowe boiska piłkarskie ze sztuczną i naturalną murawą, niezależnie od aury przygotowane do zajęć (najbliższy w Niechorzu, oddalony od ośrodka o150 metrów),

·         trzy nowe hale sportowe z pełnym wyposażeniem w tym profesjonalne siłownie, (najbliższa w Niechorzu, o wymiarach     26m x 45m i wys. 17 moddalona od ośrodka o 250 metrów),

·         ponieważ nasze obiekty sportowe już były sprawdzone i uzyskały rekomendacje od reprezentantów Polski, Norwegii, Austrii, Macedonii, podczas rozegranych w tym roku w Niechorzu eliminacji mistrzostw europy U17, od obecnego mistrza Polski w piłce nożnej Zagłębia Lubin, a także między innymi od klubów (różnego szczebla rozgrywkowego i rozmaitych kategorii wiekowych) takich jak: ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Kolporter Kielce, Ruch Chorzów, Polonie Bytom, Amikę Wronki, Motor Lublin i wielu innych z Polski i z zagranicy (www.rewal.pl)

2.                            Ponieważ mamy doświadczenie w organizacji obozów i możemy zapewnić:

·         mając informacje o tutejszym ruchu turystyczno-sportowym atrakcyjny kalendarz sparing partnerów z różnego szczebla rozgrywkowego,

·         rezerwację obiektów sportowych zgodnie ze sugerowanym harmonogramem treningowym w tym i logistykę (w razie konieczności przemieszczania się pomiędzy obiektami sportowymi)

·         profesjonalną odnowę biologiczną,

·         opiekę profesjonalnego personelu medycznego (w tym chirurga sportowego),

·         jadłospis podporządkowany diecie sportowca budującego formę, otwarty na Państwa sugestie,

·         atrakcje pozwalające na relaks i koncentracje przed treningiem,

·         atrakcyjność zakresu oferty,

·         atrakcyjność cenowa oferty.

 

Kolejka wąskotorowa

Referat Transportu Kolejowego Urzędu Gminy Rewal 
rel./fax (91) 38 42 235, 0602 219 663. 
Rezerwacja dodatkowych kursów pociągów. 
Sprzedaż biletów dla grup zorganizowanych, udzielanie informacji Bilety od 6 do 10 zł

Jedną z atrakcji wybrzeża rewalskiego była, jest i będzie kolejka wąskotorowa. A niewiele brakowało, by ciuchcia zniknęła na zawsze. PKP stwierdziły, że eksploatacja nadmorskiej linii jest nieopłacalna i zwyczajnie ją zamknęły. Tylko dzięki uporowi władz gminy Rewal, które przejęły ciuchcię od PKP, zabytkowy parowóz znów będzie jeździć między Pogorzelicą a Trzęsaczem. Gdyby nie doszło do porozumienia pomiędzy gminą a koleją, zabytkowa ciuchcia jeździłaby dziś w... Afryce. 
Oferta korzystnego dla PKP kupna zabytku napłynęła z Kenii. Na szczęście stało się inaczej. Nadmorska kolej wąskotorowa liczy sobie grubo ponad 100 lat. Oddano ją do użytku w lipcu 1896 roku. Wówczas tory o szerokości 750 mm połączyły Gryfice, Trzęsacz, Rewal i Niechorze. W roku 1916 linia została przedłużona do Pogorzelicy i Trzebiatowa. W tym też czasie zakończono przebudowę linii, powiększając rozstaw szyn do 1000 mm.

 

 

 

 

Latarnia Morska

ul. Polna 30,72-350 Niechorze, tel. 38 63 543 
Latarnię morską można zwiedzać codziennie w godz. 10-17. 
Bilet normalny kosztuje 3zł, ulgowy  2zł, bilet grupowy (powyżej 20 osób) 2 zł

Została zbudowana ponad 130 lat temu, jest więc zabytkiem architektury. Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampę olejową z czterema knotami.
Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów). Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000 W, której moc dwudziestokrotnie wzmacnia specjalny system pryzmatów.
Podczas działań wojennych w 1945r. latarnia została uszkodzona. Odbudowano ją w ciągu trzech lat, zachowując dotychczasowy charakter architektoniczny.
Ostatnio latarnię poddano zabiegom konserwatorskim, przywracając jej pierwotną kolorystykę. Na polu u podnóża latarni odbywają się liczne imprezy, między innymi zawody hippiczne i występy estradowe. Staraniem władz gminy i miłośników tradycji rybołówstwa bałtyckiego koło latarni powstanie skansen rybacki.

Walory Trzęsacza

 

Trzęsacz, ul. Klifowa. Trzęsacz znany jest dzięki ruiną XV wiecznego kościoła, stojącego nad klifem. Jeszcze w 1900 roku można było oglądać kościół w całej okazałości. Tutaj najbardziej widoczna jest niszczycielska siła morskich fal, zabierająca ląd. Do dziś pozostała tylko jedna ściana, ale to już koniec zniszczeń. Dużym nakładem środków, w 2001 r. zabezpieczono skarpę przed osuwaniem.

Z trzech powodów obowiązkowo trzeba odwiedzić Trzęsacz - niewielką, ale niezwykle popularną miejscowość leżącą pośrodku gminy Rewal. 

·    Po pierwsze - na wschodnim skraju Trzęsacza przebiega 15 południk długości geograficznej wschodniej, według którego wyznaczany jest czas środkowoeuropejski. Przez pół roku w Trzęsaczu czas zegarowy jest taki sam jak czas słoneczny.   

·    Drugi powód - to ratowanie ostatniego fragmentu ostatniej ściany kościoła, który od ponad pięciu stuleci stoi na klifowym brzegu, nękanym sztormami i ulewami. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęto wzmacnianie klifu, wykorzystując do tego celu najnowszą wiedzę i technikę. Dzięki temu ruina oddaliła się od morza i wytrzymała ostatnie burze i nawałnice.   

·    Po trzecie - będąc w Trzęsaczu należy spojrzeć na dobiegającą końca odbudowę neogotyckiego kościoła z drugiej połowy XIX wieku. Znajduje się on w południowej części Trzęsacza, tuż obok parku i zabudowań dworskich. W 1945 roku kościół został poważnie uszkodzony. Trud odbudowy XIX-wiecznego kościoła w Trzęsaczu podjęła Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska.

 

 

Kościół Neogotycki w Trzęsaczu

 

 

ul. Pałacowa 3,72-344 Trzęsacz, tel. (91) 38 62 451. 
Godziny zwiedzania od 9.00 -12.00 i od 15.00 - 18.00. 
Tutaj znajduje się ołtarz z kościoła z nad klifu.

 

Polecane Miejsca w promieniu 50 km

Muzeum Rybołówstwa Morskiego , Al. Bursztynowa 28, 72-350 Niechorze, tel (+91) 38 63 250

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie - Stała Wystawa Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach 
ul. Błonie 2, 72-300 Gryfice tel. (+91) 38 45 596 
Czynne codziennie od 8.00 - 16.00 
Bilet normalny 3zł, ulgowy 2zł 


Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach, Rezerwat Żubrów - Woliński Park Narodowy 
ul. Niepodległości 3, 72-500 Międzyzdroje 
Czynne codziennie (oprócz poniedziałku) 10.00-18.00 
Bilet normalny 3 zł, ulgowy 2 zł 


Muzeum Oręża Polskiego - Kołobrzeg 
Dzieje Oręża Polskiego ul. Emilii Gierczak 5, tel. (94)352 52 53
Czynna codziennie (oprócz środy)w godzinach od 9.30 - 17.00,
Część plenerowa (sprzęt ciężki) czynna w środę od 12.00 -18.00. 


Dzieje Kołobrzegu - zbiory metrologiczne ul. Armii Krajowej 13 
Czynna środa, piątek, sobota, niedziela od 9.00-15.00, czwartek od 11.00-18.00. 
Ceny biletów: normalny 6 zł, ulgowy 3 zł. 


Katedra - Kamień Pomorski 
Katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela jest najważniejszym obiektem do obejrzenia. Znajdują się tutaj słynne barokowe organy. Po powojennej odbudowie instrument uważany jest za jeden z najlepszych w Polsce. Od początku lat 60, organizowany jest tutaj Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

 

Parki Wodne

 

 

Laguna - Gryfino, 
ul. Wodnika 1 tel. (91) 315 49 20,
Czynny od godz. 7.00 - 23.00
Bilety: w dni robocze - normalny 10 zł, ulgowy 7 zł. Soboty, niedziele i święta - normalny, 12 zł, ulgowy 8 zł. 


Relax - Swidwin
ul. Plac Sybirakowi, tel. (94) 365 72 73 
Czynny od godz. 7.00 - 22.00. 
Bilety: w dni robocze - normalny 7 zł, ulgowy 5 zł. Soboty, niedziele i święto normalny 9 zł, ulgowy 6 zł.

Rejsy statkiem po morzu

Dziwnów, ul. Plac Kościuszkowski 5 tel. 91 3813 071 74 Bilet normalny- 20 zł, ulgowy 15 zł. 
Dla grup ceny do negocjacji. 


Kołobrzeg, ul. Morska 2. Monika III, Viking, Santa Maria. Rezerwacje

Pomniki przyrody

Pustkowo - Dąb szypułkowy, droga z Pustkowa do Dreżewa 
Pustkowo - Wiązy szypułkowe, róg ul. Spacerowej i Nadmorskiej 
Trzęsacz - Lipy drobnolisłne, ul. Pałacowa 
Rewal - Osłokrzew kolczasty, ul. Westerplatte 5 
Rewal - Jesion wyniosły, róg ul. Westerplatte i Saperskiej